LA50QS2254
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LA50QS2254
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 225A 500VAC/VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 225A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 100kA DC
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.500" Dia x 2.091" L (38.10mm x 53.10mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA50QS
Voltage Rating - DC 500 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 500 VAC