LAL02VA390K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LAL02VA390K
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 39UH 74MA 5.2 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 74 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Inductance 39 µH
Series LA, L Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13MHz