LAN02KR4R7J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LAN02KR4R7J
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 340MA 690MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series LA, N Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 32MHz