LB03KW01-5F12-JF
NKK Switches
Prodotto No:
LB03KW01-5F12-JF
Descrizione:
IND PB ILLUM RECT LB SER GRN SLD
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.88" x 0.64" (22.35mm x 16.26mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series LB
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Rectangle
Current 26mA
Lens Size 19.40mm x 13.20mm