LB115S24K
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
LB115S24K
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 75W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.13 A
Series LB115S (115W)
Power (Watts) 75W (110W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 89%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC