Casa / Fixed Inductors / LBCNF1608KKTR24MA
minImg
LBCNF1608KKTR24MA
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LBCNF1608KKTR24MA
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 0.24 UH 3.2A 0.035 OHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 240 nH