Casa / Fixed Inductors / LBDND2020MKT2R2MM
minImg
LBDND2020MKT2R2MM
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LBDND2020MKT2R2MM
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 2.2 UH 1.45A 0.109 OHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.75A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 109mOhm Max
Inductance 2.2 µH