Casa / Lugs / LCA250-14F-X
minImg
LCA250-14F-X
Panduit Corp
Prodotto No:
LCA250-14F-X
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN TERM RECT TONG 250 MCM #1/4
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.140" (3.56mm)
Color Yellow
Width - Outer Edges 1.170" (29.72mm)
Terminal Type Rectangular Tongue
Diameter - Barrel ID 0.630" (16.00mm)
Contact Finish Electro-Tin
Diameter - Ring ID 0.270" (6.86mm)
Termination Crimp, Barrel
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 250MCM (kcmil)
Diameter - Barrel OD 0.770" (19.56mm)