Casa / Lugs / LCBH4-38-L
minImg
LCBH4-38-L
Panduit Corp
Prodotto No:
LCBH4-38-L
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN TERM RECT TONG 4 AWG #3/8
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.070" (1.78mm)
Color Gray
Width - Outer Edges 0.620" (15.75mm)
Terminal Type Rectangular Tongue
Diameter - Barrel ID 0.280" (7.11mm)
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp, Barrel
Diameter - Ring ID 0.410" (10.41mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 4 AWG
Diameter - Barrel OD 0.380" (9.65mm)
Stud/Tab Size 3/8 Stud
Series Pan-Lug®
Length - Overall 2.160" (54.86mm)