LCC600-36H-9P
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
LCC600-36H-9P
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 600W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr Artesyn Embedded Power
Voltage - Input 180 ~ 305 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.98" L x 3.98" W x 1.57" H (228.0mm x 101.0mm x 39.8mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.7 A
Series LCC600 (600W)
Power (Watts) 600W