LCMAX16-10-C
Panduit Corp
Prodotto No:
LCMAX16-10-C
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN TERM RECT RING 16MM #M10
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.610" (15.49mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16mm²
Stud/Tab Size M10 Stud
Thickness 0.059" (1.50mm)
Series LCMAX
Length - Overall 1.457" (37.00mm)