LCMB16-5-L
Panduit Corp
Prodotto No:
LCMB16-5-L
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN TERM RECT RING 16MM #M5
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.512" (13.00mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16mm²
Stud/Tab Size M5 Stud
Thickness 0.049" (1.24mm)
Series LCMB
Length - Overall 1.858" (47.20mm)