LCMB35-8-Q
Panduit Corp
Prodotto No:
LCMB35-8-Q
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN TERM RECT RING 35MM #M8
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.610" (15.49mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 35mm²
Stud/Tab Size M8 Stud
Thickness 0.081" (2.05mm)
Series LCMB
Length - Overall 2.256" (57.30mm)