Casa / Lugs / LCMC500-00-3
minImg
LCMC500-00-3
Panduit Corp
Prodotto No:
LCMC500-00-3
Descrizione:
CONN TERM RECT RING 500MM
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.350" (8.89mm)
Color -
Width - Outer Edges 2.264" (57.51mm)
Terminal Type Ring, Tubular
Diameter - Barrel ID 1.220" (30.99mm)
Contact Finish Tin
Diameter - Ring ID -
Termination Crimp, Barrel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 500mm²
Diameter - Barrel OD 1.575" (40.01mm)
Stud/Tab Size -
Series LCMC
Length - Overall 7.646" (194.21mm)