Casa / Lugs / LCMDX300-14-5
minImg
LCMDX300-14-5
Panduit Corp
Prodotto No:
LCMDX300-14-5
Descrizione:
CONN TERM RECT RING 300MM #M14
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.264" (6.71mm)
Color -
Width - Outer Edges 1.890" (48.01mm)
Terminal Type Ring, Tubular
Diameter - Barrel ID 1.031" (26.19mm)
Contact Finish Tin
Diameter - Ring ID 0.630" (16.00mm)
Termination Crimp, Barrel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 300mm²
Diameter - Barrel OD 1.299" (32.99mm)
Stud/Tab Size M14 Stud
Series LCMDX
Length - Overall 5.965" (151.51mm)