LD105C104JAB2A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
LD105C104JAB2A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series LD
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF