LD1085DT18R
STMicroelectronics
Prodotto No:
LD1085DT18R
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 3A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 3A