LD29150DT80
STMicroelectronics
Prodotto No:
LD29150DT80
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
IC REG LINEAR 8V 1.5A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
Voltage - Input (Max) 14V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 80 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 8V