LD2981ABM33TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
LD2981ABM33TR
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
In magazzino : 21527
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR 63dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.6 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.375V @ 100mA