LD32CNP10PPT
Carlo Gavazzi Inc.
Prodotto No:
LD32CNP10PPT
Produttore:
Carlo Gavazzi Inc.
Descrizione:
SENSOR REFLECTIVE 1M PNP NO/NC
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 39.370" (1m)
Output Configuration PNP
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Red Laser Diode (650nm)
Product Status Obsolete
Connection Method Cable
Series LD
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Cable Length 78.74" (2m)