LD3985G47R
STMicroelectronics
Prodotto No:
LD3985G47R
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TSOT-23-5
Descrizione:
IC REG LIN 4.7V 150MA TSOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TSOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.7V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 150mA