Casa / LED Drivers / LD40W-72-C0550
minImg
LD40W-72-C0550
EPtronics, Inc.
Prodotto No:
LD40W-72-C0550
Produttore:
EPtronics, Inc.
Descrizione:
LED DRIVER AC/DC CC 24-72V 550MA
In magazzino : 40
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 550mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LD40W
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 24 ~ 72V