LDA10F-24-Y
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
LDA10F-24-Y
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 12W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 78%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.13" L x 1.97" W x 0.83" H (105.0mm x 50.0mm x 21.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 500 mA
Series LDA (10W)
Power (Watts) 12W