LDA15F-15-I
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
LDA15F-15-I
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Guida per l'utente
Product Status Obsolete
Efficiency 76%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.92" L x 1.97" W x 0.83" H (125.0mm x 50.0mm x 21.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1 A
Series LDA (15W)
Power (Watts) 15W