Casa / LED Drivers / LDD-1050H-DA
minImg
LDD-1050H-DA
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
LDD-1050H-DA
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED POWER SUPPLIES 6-50VIN 3-45V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 50V
Approval Agency CE
Topology Buck
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.60" L x 0.93" W x 0.40" H (40.6mm x 23.5mm x 10.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.05A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6V
Series LDD-H-DA
Type Constant Current
Package / Case 16-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 95%
Voltage - Output 3 ~ 45V