LDDS-700HW
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
LDDS-700HW
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
DC-DC CONSTANT CURRENT STEP-DOWN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Voltage - Input (Max) 56V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, EAC
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.85" L x 0.47" W x 0.28" H (47.0mm x 11.9mm x 7.1mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 700mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 12V
Series LDDS-H
Type Constant Current
Efficiency 95%
Voltage - Output 2 ~ 45V