LDL112PU18R
STMicroelectronics
Prodotto No:
LDL112PU18R
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 1.2A 6DFN
In magazzino : 57
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 57dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.2A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 400 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 1.2A