LDLN025PU29R
STMicroelectronics
Prodotto No:
LDLN025PU29R
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
4-DFN (1x1)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.9V 250MA 4DFN
In magazzino : 869
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 425 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DFN (1x1)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 250mA