LFA240F-36-SN
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
LFA240F-36-SN
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.09" L x 3.31" W x 1.83" H (180.1mm x 84.1mm x 46.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.7 A
Series LFA (240W)
Type Enclosed
Efficiency 87.5%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC