LGG2P331MELZ25
Nichicon
Prodotto No:
LGG2P331MELZ25
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.26 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LGG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.89 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF