LGW2E152MELC45
Nichicon
Prodotto No:
LGW2E152MELC45
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
In magazzino : 573
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LGW
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.625 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF