LH600301CR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LH600301CR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 5" L (20.65mm x 127mm)
Series LH
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 600V