LHA75F-12-C
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
LHA75F-12-C
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 75W
Product Status Active
Efficiency 86.5%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 1.97" W x 0.93" H (150.1mm x 50.0mm x 23.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series LHA
Power (Watts) 76W