LHF15BB122J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHF15BB122J
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 1.2MH 850MA 750MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 1.2 mH
Series LH, F Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 900kHz