LHFP13BB222K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHFP13BB222K
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 2.2MH 340MA 2.9 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Inductance 2.2 mH
Series LH, FP Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 420kHz