LHL06NB392J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL06NB392J
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 3.9MH 35MA 38 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 38Ohm Max
Inductance 3.9 mH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.2MHz