LHL06NB470K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL06NB470K
Descrizione:
FIXED IND 47UH 270MA 850 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 8.5MHz