LHL06NB681K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL06NB681K
Descrizione:
FIXED IND 680UH 80MA 6.8 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.8Ohm Max
Inductance 680 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.9MHz