LHL06NB8R2K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL06NB8R2K
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 440MA 390MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 22MHz