LHL06TB2R2M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL06TB2R2M
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 610MA 200MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 57MHz