LHL08TB392J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL08TB392J
Descrizione:
FIXED IND 3.9MH 110MA 9.7 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 55 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.7Ohm Max
Inductance 3.9 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 780kHz