LHL08TB470K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL08TB470K
Descrizione:
FIXED IND 47UH 1.2A 150 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 8.2MHz