LHL10NB153J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL10NB153J
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 15MH 90MA 34 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 60 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34Ohm Max
Inductance 15 mH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 240kHz