LHL13NF101K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHL13NF101K
Descrizione:
FIXED IND 100UH 2A 120 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 100 µH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3.3MHz