LHLC06NB180K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHLC06NB180K
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 18UH 950MA 260 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Inductance 18 µH
Series LH, LC Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 13MHz