LHLC10NB100K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHLC10NB100K
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 10UH 3.6A 34 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 90 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 10 µH
Series LH, LC Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 19MHz