LHLC10NB181K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHLC10NB181K
Descrizione:
FIXED IND 180UH 1A 400 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 180 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.6MHz