LHLC10TB102J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LHLC10TB102J
Descrizione:
FIXED IND 1MH 480MA 1.8 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.2MHz