LJ601001CR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
LJ601001CR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1" Dia x 4.626" L (25.4mm x 117.5mm)
Series LJ
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V