LK112M28TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
LK112M28TR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 250 µA
PSRR 55dB (400Hz)
Voltage - Input (Max) 14V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 150mA